Testy ze specializace pro žadatele o licenci trenéra

Jedním z požadavků pro získání licence trenéra Českého svazu Taekwon‑Do ITF může být i úspěšné složení testu ze specializace taekwondo ITF (tzv. odborného testu); podrobné informace naleznete ve směrnici č. 4. Zde si můžete test vyzkoušet kolikrát chcete. Máte-li zájem o složení testu načisto, přečtěte si informace pro zájemce o licenci trenéra.

Test pro 3. trenérskou třídu (licence C) obsahuje 60 otázek z teorie taekwonda ITF na 1. dan. Pro úspěšné složení testu musíte mít správně alespoň 50 odpovědí. Tento test mohou dle svého uvážení využít mezinárodní instruktoři při školeních žadatelů o 3. trenérskou třídu.

Test pro 2. trenérskou třídu (licence B) obsahuje 60 otázek z teorie taekwonda ITF na 1. dan a 10 otázek z teorie taekwonda ITF na 2. dan. Pro úspěšné složení testu musíte mít správně alespoň 60 odpovědí, avšak v otázkách na 2. dan můžete mít maximálně 2 chyby.

Všechny odpovědi na testové otázky je možné najít ve výukových materiálech. Pozor, informace čerpané ze starších nebo neoficiálních vydání či překladů Encyklopedie taekwonda nemusí být aktuální a/nebo správné. Případné dotazy a nejasnosti konzultujte s Technickým oddělením.

Písemný test je určen k ručnímu vyplnění a vyhodnocení. Každý vygenerovaný test obsahuje jiné otázky, náhodně vybrané z baterie testových otázek.

Chcete-li test pouze na 3. trenérskou třídu, posledních 10 otázek pro 2. trenérskou třídu nevyplňujte, případně je vynechte už při tisku. Klíč pro vyhodnocení testu je na poslední straně.

Online test je stejný jako písemný test, ale vyplňuje a vyhodnocuje se přímo v prohlížeči. Každý vygenerovaný test obsahuje jiné otázky, náhodně vybrané z baterie testových otázek.

Pro vyplňování testu není potřeba připojení k Internetu. Test se dá pohodlně vyplňovat i na mobilním telefonu či tabletu.